Skip to content

4 Kasper Rd

Andover, NJ 07821

Built 1978

Last Sale Date
Sep 18, 2013

Property Information

Block201
Lot15.01
Qualifier---
CountyWarren
MunicipalityAllamuchy Twp
Tax Map Page2

Building Details

Building Class17
Description2S-F-L-AG
Dwellings1
ZoningRR
Sq Footage2,080
Acreage1.69

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$88,300
35%
Improvement Value:$162,400
65%
Total Assessment$250,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,374+3.7%
2024$8,072+4.5%
2023$7,724+0.9%
2022$7,652+0.7%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1978