Skip to content

63 Locust Lake Rd

Blairstown, NJ 07825

Built 1981

Last Sale Price
$192,500
Last Sale Date
Jun 25, 2001

Property Information

Block1300
Lot302
Qualifier---
CountyWarren
MunicipalityHope Twp
Tax Map Page5

Building Details

Building Class16
Description1SF2G
Dwellings1
ZoningLDAR
Sq Footage---
Acreage0.92

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$45,700
22%
Improvement Value:$161,900
78%
Total Assessment$207,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,108+7.2%
2024$6,631+7.3%
2023$6,180-1.2%
2022$6,255+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$192,500
DeedBook 1756, Page 311

Property Sale

Sale
$125,500
DeedBook 1274, Page 200

Property Built

Built

Year Built: 1981