Skip to content

98 Ridgeway Ave

Blairstown, NJ 07825

Built 1980

Last Sale Date
Feb 10, 2004

Property Information

Block3200
Lot5603
Qualifier---
CountyWarren
MunicipalityHope Twp
Tax Map Page11

Building Details

Building Class17
Description---
Dwellings1
ZoningLDAR
Sq Footage---
Acreage1.35

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$47,400
17%
Improvement Value:$231,500
83%
Total Assessment$278,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,550+7.2%
2024$8,908+7.3%
2023$8,303-1.2%
2022$8,403+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$0
DeedBook 1103, Page 1

Property Built

Built

Year Built: 1980