Skip to content

6 Stonehenge Drive

Phillipsburg, NJ 08865

Built 1973

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Aug 13, 2024

Property Information

Block104
Lot34
Qualifier---
CountyWarren
MunicipalityLopatcong Twp
Tax Map Page2.11

Building Details

Building Class16
Description2SS
Dwellings1
ZoningR120
Sq Footage2,071
Acreage0.3

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$89,500
38%
Improvement Value:$148,700
62%
Total Assessment$238,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,115+4.5%
2024$6,810-3.6%
2023$7,067+0.4%
2022$7,039-0.2%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1973