Skip to content

Saw Mill Road Rear

Phillipsburg, NJ 08865

Last Sale Date
Nov 8, 1994

Property Information

Block119
Lot11
Qualifier---
CountyWarren
MunicipalityLopatcong Twp
Tax Map Page2.12

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
ZoningR120
Sq Footage---
Acreage3.21

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$160,200
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$160,200

Tax History

YearProperty taxesChange
1999$1,307+7.4%
1998$1,217+6.9%
1997$1,139-52.1%
1996$2,377+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$0
DeedBook 1405, Page 323