Skip to content

755 Us Highway Rt 22

Lopatcong Twp, NJ

Built 1974
Commercial

Last Sale Price
$7,366,415
Last Sale Date
Dec 8, 2022

Property Information

Block58
Lot24.08
Qualifier---
CountyWarren
MunicipalityLopatcong Twp
Tax Map Page2

Building Details

Building Class---
Description1S COMM
Dwellings1
ZoningHB
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$275,000
48%
Improvement Value:$299,500
52%
Total Assessment$574,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$17,160+4.5%
2024$16,425-3.6%
2023$17,045+0.4%
2022$16,976-0.2%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1974