Skip to content

403 Baltimore Street

Phillipsburg, NJ 08865

Vacant Land

Last Sale Price
$6,104
Last Sale Date
Nov 2, 1999

Property Information

Block76
Lot1.02
Qualifier---
CountyWarren
MunicipalityLopatcong Twp
Tax Map Page2.05

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
ZoningRB
Sq Footage---
Acreage0.27

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$78,100
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$78,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,333+4.5%
2024$2,233-3.6%
2023$2,317+0.4%
2022$2,308-0.2%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$6,104
DeedBook 1686, Page 264