Skip to content

350 Liberty Road

Stewartsville, NJ 08886

Built 1960

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 15, 2014

Property Information

Block94
Lot14.01
Qualifier---
CountyWarren
MunicipalityLopatcong Twp
Tax Map Page3

Building Details

Building Class16
Description1.5S-F
Dwellings1
ZoningR3/2
Sq Footage1,742
Acreage0.56

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$84,000
39%
Improvement Value:$133,300
61%
Total Assessment$217,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,241+4.7%
2024$5,963-3.8%
2023$6,197+0.4%
2022$6,171-0.2%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1960