Skip to content

62 Overlook Drive

Stewartsville, NJ 08886

Built 2000

Last Sale Price
$109,753
Last Sale Date
Feb 13, 2001

Property Information

Block99
Lot115
QualifierC0062
CountyWarren
MunicipalityLopatcong Twp
Tax Map Page4.01

Building Details

Building Class17
Description2ND FL CONDO
Dwellings1
ZoningR150
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$60,000
40%
Improvement Value:$88,700
60%
Total Assessment$148,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,442+4.5%
2024$4,251-3.6%
2023$4,412+0.4%
2022$4,394-0.2%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$109,753
DeedBook 1763, Page 52

Property Built

Built

Year Built: 2000