Skip to content

64 Overlook Drive

Stewartsville, NJ 08886

Built 1999

Last Sale Price
$58,113
Last Sale Date
Jun 21, 2010

Property Information

Block99
Lot116
QualifierC0064
CountyWarren
MunicipalityLopatcong Twp
Tax Map Page4.01

Building Details

Building Class17
Description1ST FL CONDO
Dwellings1
ZoningR150
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$20,000
40%
Improvement Value:$30,000
60%
Total Assessment$50,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,494+4.5%
2024$1,430-3.6%
2023$1,484+0.4%
2022$1,478-0.2%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$58,113
DeedBook 2326, Page 86

Property Sale

SaleMulti
$50,028
DeedBook 1984, Page 287

Property Sale

SaleMulti
$44,000
DeedBook 1732, Page 106

Property Built

Built

Year Built: 1999