Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
250 Pequest Road
Oxford, NJ 07863
Public Property
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 3, 2002
Property Information
Block33
Lot25
Qualifier---
CountyWarren
MunicipalityOxford Twp
Tax Map Page19
Building Details
Building Class---
Description---
Dwellings1
ZoningR40
Sq Footage---
Acreage34.11
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$25,600
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$25,600
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2004 | $1,086 | +16.4% |
| 2003 | $933 | -18.7% |
| 2002 | $1,148 | +27.1% |
| 2001 | $904 | -78.7% |
Property History
No events match the selected filters.