Skip to content

Route 22

Phillipsburg, NJ 08865

Vacant Land

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Sep 29, 2006

Property Information

Block2
Lot1
Qualifier---
CountyWarren
MunicipalityPohatcong Twp
Tax Map Page2

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
ZoningB-3
Sq Footage---
Acreage2.2

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$40,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$40,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,743+1.4%
2024$1,719+5.1%
2023$1,636+3.2%
2022$1,586+1.8%
Property History

No events match the selected filters.