Skip to content

415 Liggett Blvd

Phillipsburg, NJ 08865

Built 1972
Church/Charitable

Last Sale Price
$220,000
Last Sale Date
Jul 8, 2003

Property Information

Block66
Lot8.02
QualifierX
CountyWarren
MunicipalityPohatcong Twp
Tax Map Page3.02

Building Details

Building Class16
Description1S-F;2GAR
Dwellings1
ZoningR-4
Sq Footage2,069
Acreage0.36

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$71,200
26%
Improvement Value:$204,200
74%
Total Assessment$275,400

Sale
$220,000
DeedBook 1874, Page 234

Property Built

Built

Year Built: 1972