Skip to content

Lee Ave.

Phillipsburg, NJ 08865

Last Sale Price
$174,000
Last Sale Date
Jun 19, 2002

Property Information

Block84.01
Lot4
Qualifier---
CountyWarren
MunicipalityPohatcong Twp
Tax Map Page1.01

Building Details

Building Class---
DescriptionGARAGE
Dwellings1
ZoningR-4
Sq Footage---
Acreage0.09

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$2,400
13%
Improvement Value:$16,700
87%
Total Assessment$19,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$832+1.3%
2024$821+5.1%
2023$781+3.2%
2022$757+1.8%
Property History

Property Sale

Sale
$174,000
DeedBook 1816, Page 96