Skip to content

River Rd./Rte 627

Phillipsburg, NJ 08865

Last Sale Date
Mar 8, 2018

Property Information

BlockPIPELINE
Lot1
Qualifier---
CountyWarren
MunicipalityPohatcong Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description30"PIPELINE
Dwellings1

Land Value:N/A
0%
Improvement Value:$2,262,100
100%
Total Assessment$2,262,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$98,582+1.4%
2024$97,225+3.7%
2023$93,787+1.3%
2022$92,543+3.2%
Property History

Property Sale

Sale
$0