Skip to content

136 Sunrise Terrace

Washington, NJ 07882

Built 1972

Last Sale Date
Dec 18, 1987

Property Information

Block66.02
Lot10
Qualifier---
CountyWarren
MunicipalityWashington Boro
Tax Map Page5

Building Details

Building Class18
Description1S-F-S-1AG
Dwellings1
ZoningR1
Sq Footage---
Acreage0.38

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$52,400
28%
Improvement Value:$133,500
72%
Total Assessment$185,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,133+8.3%
2024$9,355+2.6%
2023$9,119-2.4%
2022$9,344+0.1%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1972