Skip to content

150 Boulevard

Washington, NJ 07882

Last Sale Date
Dec 20, 2016

Property Information

Block67
Lot5
Qualifier---
CountyWarren
MunicipalityWashington Boro
Tax Map Page7

Building Details

Building Class---
Description2S-CB-A
Dwellings1
ZoningB1
Sq Footage---
Acreage0.16

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$30,000
15%
Improvement Value:$175,300
85%
Total Assessment$205,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,092+7.7%
2024$11,230+2.2%
2023$10,984-2.3%
2022$11,246+0.4%
Property History

Property Sale

Sale
$0