Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
40 Coleman Hill Road
Washington, NJ 07882
Vacant Land
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 12, 2009
Property Information
Block14
Lot38
Qualifier---
CountyWarren
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page36
Building Details
Building Class---
Description---
Dwellings1
ZoningMR
Sq Footage---
Acreage10.6
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$112,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$112,000
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $4,592 | +1.6% |
| 2024 | $4,518 | +7.1% |
| 2023 | $4,219 | +1.6% |
| 2022 | $4,154 | +0.8% |
Property History
No events match the selected filters.