Skip to content

3302 Atlantic AveAtlantic City, NJ 08401

Commercial

Last Sale Price
$300,000
Last Sale Date
Jan 24, 2022

Property Information

Block184
Lot5
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityAtlantic City
Tax Map Page034

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
ZoningNC-2
Sq Footage---
Acreage0.04

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$41,200
91%
Improvement Value:$4,000
9%
Total Assessment$45,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,560-3.2%
2024$1,611-8.6%
2023$1,763-0.8%
2022$1,778-1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$300,000

To:

DeedBook 15224, Page 22569

Property Sale

Sale
$736,306

To: