Skip to content

AlleyAtlantic City, NJ 08401

Commercial

Last Sale Price
$300,000
Last Sale Date
Jan 24, 2022

Property Information

Block184
Lot8
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityAtlantic City
Tax Map Page034

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
ZoningRS-C
Sq Footage---
Acreage0.05

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$40,900
84%
Improvement Value:$7,800
16%
Total Assessment$48,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,681-3.2%
2024$1,736-8.6%
2023$1,900-0.8%
2022$1,916-14.7%
Property History

Property Sale

Sale
$300,000

To:

DeedBook 15224, Page 22569

Property Sale

Sale
$736,306

To: