Skip to content

2 S Raleigh AveAtlantic City, NJ 08401

Built 1930
Apartment

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Aug 31, 2009

Property Information

Block204
Lot2
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityAtlantic City
Tax Map Page036

Building Details

Building Class---
DescriptionF3S
Dwellings6
ZoningR-2
Sq Footage3,568
Acreage0.13

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$60,000
20%
Improvement Value:$240,000
80%
Total Assessment$300,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,356-3.2%
2024$10,695-8.6%
2023$11,703-0.8%
2022$11,802+11.8%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1930