Skip to content

122 N Georgia Ave Rr #BAtlantic City, NJ 08401

Built 1900

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 15, 2007

Property Information

Block339
Lot13
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityAtlantic City
Tax Map Page059

Building Details

Building Class16
DescriptionF1S
Dwellings1
ZoningR-3
Sq Footage734
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$25,600
36%
Improvement Value:$45,500
64%
Total Assessment$71,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,454-3.2%
2024$2,535-8.6%
2023$2,774-0.8%
2022$2,797+0.3%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1900