Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
2735 Fire RoadEgg Harbor Township, NJ 08234
Commercial
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 31, 2003
Property Information
Block1022
Lot2
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page9A
Building Details
Building Class---
DescriptionSERVICE GARAGE
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage2.08
Owner Mailing
Street---
City / State / ZIP---
Assessment
Land Value:$208,000
33%
Improvement Value:$423,400
67%
Total Assessment$631,400
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $21,177 | +0.2% |
| 2024 | $21,139 | -0.4% |
| 2023 | $21,228 | +1.8% |
| 2022 | $20,843 | +2.8% |
Property History
No events match the selected filters.