Skip to content

200 Decadon DriveEgg Harbor Township, NJ 08234

Commercial

Last Sale Price
$2,500,000
Last Sale Date
Nov 8, 2013

Property Information

Block1029
Lot11
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page9A

Building Details

Building Class---
DescriptionOFFICE
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage5.66

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$419,900
10%
Improvement Value:$3,786,700
90%
Total Assessment$4,206,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$141,089+0.2%
2024$140,837-9.1%
2023$154,874+1.8%
2022$152,064+2.8%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$2,500,000

From:

To:

DeedBook 13688, Page 73832Recorded12/2/2013

Property Sale

Sale
$12,510,000
DeedBook 12657, Page 66987