Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
2527 Fire RoadEgg Harbor Township, NJ 08234
Commercial
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 25, 2011
Property Information
Block703
Lot11
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page8
Building Details
Building Class---
DescriptionSELF STORAGE
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage11.55
Owner Mailing
Street---
City / State / ZIP---
Assessment
Land Value:$931,500
22%
Improvement Value:$3,272,200
78%
Total Assessment$4,203,700
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $140,992 | +0.2% |
| 2024 | $140,742 | -0.4% |
| 2023 | $141,330 | +1.8% |
| 2022 | $138,766 | +2.8% |
Property History
No events match the selected filters.