Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
109 Martin AvenueEgg Harbor Township, NJ 08234
Commercial
Last Sale Price
$100
Last Sale Date
May 14, 1995
Property Information
Block1114
Lot61
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page9A
Building Details
Building Class---
DescriptionSTORAGE
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage2.32
Owner Mailing
Street---
City / State / ZIP---
Assessment
Land Value:$50,700
48%
Improvement Value:$55,600
52%
Total Assessment$106,300
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $3,565 | +0.2% |
| 2024 | $3,559 | -0.4% |
| 2023 | $3,574 | +1.8% |
| 2022 | $3,509 | +2.8% |
Property History
No events match the selected filters.