Skip to content

20 Robin RoadEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 1955

Last Sale Date
Nov 13, 2017

Property Information

Block1124
Lot10
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page9E

Building Details

Building Class16
Description1SF
Dwellings1
ZoningRG4
Sq Footage825
Acreage0.25

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$56,700
54%
Improvement Value:$48,300
46%
Total Assessment$105,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,522+0.2%
2024$3,515-0.4%
2023$3,530+1.8%
2022$3,466+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1955