Skip to content

109 Bob White RoadEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 1964

Last Sale Price
$141,000
Last Sale Date
Nov 26, 2014

Property Information

Block1128
Lot14
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page9E

Building Details

Building Class16
Description1SF
Dwellings1
ZoningRG4
Sq Footage986
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$55,800
41%
Improvement Value:$79,700
59%
Total Assessment$135,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,545+0.2%
2024$4,537-0.4%
2023$4,556+1.8%
2022$4,473+2.8%
Property History
Sales4

Property Sale

Sale
$141,000

To:

Sq Ft986DeedBook 13838, Page 68518

Property Sale

Sale
$155,000
DeedBook 7802, Page 77621

Property Sale

Sale
$80,000
DeedBook 5519, Page 166

Property Sale

Sale
$79,000
DeedBook 5184, Page 18

Property Built

Built

Year Built: 1964