Skip to content

2 Adella AvenueEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 1970

Last Sale Date
Dec 4, 2015

Property Information

Block1206
Lot8
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page9M

Building Details

Building Class16
Description1SF
Dwellings1
ZoningRG4
Sq Footage936
Acreage0.36

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$52,600
39%
Improvement Value:$82,400
61%
Total Assessment$135,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,528+0.2%
2024$4,520-0.4%
2023$4,539+1.8%
2022$4,456+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1970