Skip to content

2 Country Hickory LaneEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 1981

Last Sale Date
Apr 8, 1982

Property Information

Block1209
Lot1
QualifierC002H
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page9

Building Details

Building Class35
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage784
Acreage0.1

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$20,000
25%
Improvement Value:$60,000
75%
Total Assessment$80,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,683+0.2%
2024$2,678-0.4%
2023$2,690+1.8%
2022$2,641+2.8%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1981