Skip to content

6 Charleston RoadEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 1989

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 28, 2003

Property Information

Block1601
Lot76
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page5G

Building Details

Building Class16
Description2SF-1AG
Dwellings1
ZoningRG2
Sq Footage1,692
Acreage0.18

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$50,200
26%
Improvement Value:$145,400
74%
Total Assessment$195,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,560+0.2%
2024$6,549-0.4%
2023$6,576+1.8%
2022$6,457+2.8%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1989