Skip to content

17 Stockton LaneEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 2004

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Nov 24, 2010

Property Information

Block1615
Lot10
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page5

Building Details

Building Class16
Description2SF
Dwellings1
ZoningRG2
Sq Footage2,870
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$48,700
19%
Improvement Value:$206,100
81%
Total Assessment$254,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,546+0.2%
2024$8,531-0.4%
2023$8,566+1.8%
2022$8,411+2.8%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$353,495
DeedBook 11982, Page 32527

Property Built

Built

Year Built: 2004