Skip to content

304 Wythe RoadEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 2004

Last Sale Price
$385,000
Last Sale Date
Dec 13, 2021

Property Information

Block1616
Lot7
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page5

Building Details

Building Class16
Description2SF
Dwellings1
ZoningRG2
Sq Footage2,850
Acreage0.22

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$48,500
17%
Improvement Value:$244,900
83%
Total Assessment$293,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,841+0.2%
2024$9,823+21.2%
2023$8,106+1.8%
2022$7,959+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$385,000

To:

DeedBook 15172, Page 6202

Property Sale

Sale
$289,450

To:

DeedBook 7837, Page 92148

Property Built

Built

Year Built: 2004