Skip to content

128 Constitution DriveEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 1994

Last Sale Price
$111,150
Last Sale Date
Feb 28, 2022

Property Information

Block1702
Lot152
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page10

Building Details

Building Class16
Description2SF
Dwellings1
ZoningRG2
Sq Footage970
Acreage0.11

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$60,000
39%
Improvement Value:$92,700
61%
Total Assessment$152,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,122+0.2%
2024$5,112-0.4%
2023$5,134+1.8%
2022$5,041+2.8%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$111,150
DeedBook 5694, Page 258

Property Built

Built

Year Built: 1994