Skip to content

132 Constitution DriveEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 1995

Last Sale Price
$170,000
Last Sale Date
Mar 2, 2021

Property Information

Block1702
Lot154
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page10

Building Details

Building Class16
Description1SF
Dwellings1
ZoningRG2
Sq Footage936
Acreage0.11

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$60,000
41%
Improvement Value:$85,500
59%
Total Assessment$145,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,880+0.2%
2024$4,871-0.4%
2023$4,892+1.8%
2022$4,803+2.8%
Property History
Sales4

Property Sale

Sale
$170,000

To:

Sq Ft936DeedBook 15007, Page 29314

Property Sale

Sale
$127,500

To:

Sq Ft936

Property Sale

Sale
$195,124

To:

Sq Ft936

Property Sale

Sale
$98,900

To:

Sq Ft936DeedBook 5842, Page 284

Property Built

Built

Year Built: 1995