Skip to content

15 Brown AvenueEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 1960

Last Sale Price
$100
Last Sale Date
Mar 17, 2011

Property Information

Block1702
Lot49
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page5A

Building Details

Building Class16
Description1SCB
Dwellings1
ZoningRG2
Sq Footage672
Acreage0.16

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$25,400
22%
Improvement Value:$90,500
78%
Total Assessment$115,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,887+0.2%
2024$3,880-0.4%
2023$3,897+1.8%
2022$3,826+2.8%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1960