Skip to content

6314 Reega AvenueEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 2008

Last Sale Price
$253,336
Last Sale Date
Jul 3, 2008

Property Information

Block1813
Lot34
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page10

Building Details

Building Class16
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,863
Acreage0.18

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$36,800
17%
Improvement Value:$174,100
83%
Total Assessment$210,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,074+0.2%
2024$7,061+0.4%
2023$7,030+1.8%
2022$6,902+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$253,336

To:

Sq Ft1,863DeedBook 12870, Page 57105

Property Built

Built

Year Built: 2008

Property Sale

Sale
$204,500
DeedBook 12656, Page 66625