Skip to content

6312 Reega AvenueEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 2008

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 7, 2021

Property Information

Block1813
Lot35
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page10

Building Details

Building Class16
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,184
Acreage0.18

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$36,800
16%
Improvement Value:$186,300
84%
Total Assessment$223,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,483+0.2%
2024$7,469-0.4%
2023$7,501+1.8%
2022$7,365+2.8%
Property History
Sales2

Property Built

Built

Year Built: 2008

Property Sale

Sale
$293,265

To:

DeedBook 12746, Page 9296

Property Sale

Sale
$104,500

To: