Skip to content

121 Waverly RoadEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 2008

Last Sale Price
$307,575
Last Sale Date
Jun 6, 2008

Property Information

Block1814
Lot2
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page10

Building Details

Building Class16
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,052
Acreage0.19

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$44,500
19%
Improvement Value:$189,900
81%
Total Assessment$234,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,862+0.2%
2024$7,848-0.4%
2023$7,881+1.8%
2022$7,738+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$307,575

To:

Sq Ft2,052DeedBook 12852, Page 47032

Property Built

Built

Year Built: 2008