Skip to content

6527 Black Horse PikeEgg Harbor Township, NJ 08234

Vacant Land

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 7, 2005

Property Information

Block1901
Lot10
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page10

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.99

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$111,400
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$111,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,736+0.2%
2024$3,730-0.4%
2023$3,745+1.8%
2022$3,677+2.8%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$300,000
DeedBook 7587, Page 20522