Skip to content

6823 Black Horse PikeEgg Harbor Township, NJ 08234

Other Exempt

Last Sale Price
$2,320,000
Last Sale Date
Jun 28, 2017

Property Information

Block2118
Lot5
QualifierC0002
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page21

Building Details

Building Class10
DescriptionAPARTMENTS
Dwellings1
ZoningRCD
Sq Footage---
Acreage7.01

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$1,626,800
58%
Improvement Value:$1,163,100
42%
Total Assessment$2,789,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2018$83,892+1.5%
2017$82,665
Property History

Property Sale

Sale
$2,320,000

To:

DeedBook 14268, Page 37653