Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
3044 Fire RoadEgg Harbor Township, NJ 08234
Commercial
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Nov 9, 2001
Property Information
Block2203
Lot1
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page16
Building Details
Building Class---
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage2.12
Owner Mailing
Street---
City / State / ZIP---
Assessment
Land Value:$667,800
85%
Improvement Value:$116,100
15%
Total Assessment$783,900
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $26,292 | +0.2% |
| 2024 | $26,245 | -0.4% |
| 2023 | $26,355 | +1.8% |
| 2022 | $25,877 | +2.8% |
Property History
No events match the selected filters.