Skip to content

4024 Tremont AvenueEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 1950

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Nov 5, 2011

Property Information

Block2501
Lot34
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page10

Building Details

Building Class16
Description1SF
Dwellings1
ZoningRG2
Sq Footage1,062
Acreage1

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$45,000
35%
Improvement Value:$83,700
65%
Total Assessment$128,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,317+0.2%
2024$4,309-0.4%
2023$4,327+1.8%
2022$4,248+2.8%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1950