Skip to content

301 Sycamore AvenueEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 1978

Last Sale Date
Dec 4, 2015

Property Information

Block2724
Lot32
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page11

Building Details

Building Class16
Description1SF
Dwellings1
ZoningRG3
Sq Footage1,205
Acreage0.4

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$46,000
34%
Improvement Value:$89,700
66%
Total Assessment$135,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,551+0.2%
2024$4,543-0.4%
2023$4,562+1.8%
2022$4,479+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1978