Skip to content

119 Cates RoadEgg Harbor Township, NJ 08234

Last Sale Date
Mar 9, 2023

Property Information

Block2903
Lot13
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page5

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage1.11

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$18,300
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$18,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2024$613-0.4%
2023$615+1.8%
2022$604+2.8%
2021$588-25.2%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$50,000

To:

DeedBook 6361, Page 21