Skip to content

105 Winnepeg AvenueEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 1978

Last Sale Date
Dec 4, 2015

Property Information

Block3104
Lot36
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page11

Building Details

Building Class16
Description1SF2G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,640
Acreage2.43

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$60,200
22%
Improvement Value:$207,800
78%
Total Assessment$268,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,989+0.2%
2024$8,973-0.4%
2023$9,010+1.8%
2022$8,847+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1978