Skip to content

204 Lily RoadEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 2006

Last Sale Price
$227,000
Last Sale Date
Jul 24, 2015

Property Information

Block3312
Lot13
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page10

Building Details

Building Class16
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,710
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$63,900
28%
Improvement Value:$160,400
72%
Total Assessment$224,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,523+0.2%
2024$7,510-0.4%
2023$7,541+1.8%
2022$7,404+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$227,000

To:

Sq Ft1,710DeedBook 13947, Page 49124

Property Sale

Sale
$226,000
DeedBook 13492, Page 59763

Property Built

Built

Year Built: 2006