Skip to content

123 Snowdrop RoadEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 2010

Last Sale Price
$494,900
Last Sale Date
Oct 3, 2022

Property Information

Block3314
Lot4
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page10

Building Details

Building Class16
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,296
Acreage0.14

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$59,400
22%
Improvement Value:$215,600
78%
Total Assessment$275,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,974-2.5%
2024$9,207-0.4%
2023$9,246+1.8%
2022$9,078+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$494,900

To:

DeedBook 15341, Page 60540

Property Sale

Sale
$275,000

To:

DeedBook 13592, Page 29679

Property Sale

Sale
$282,580

To:

DeedBook NaN, Page NaN

Property Built

Built

Year Built: 2010