Skip to content

132 Bluebell DriveEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 2015

Last Sale Price
$215,370
Last Sale Date
Oct 3, 2014

Property Information

Block3318
Lot32
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page10

Building Details

Building Class16
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,710
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$63,300
28%
Improvement Value:$159,400
72%
Total Assessment$222,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,469+0.2%
2024$7,456-0.4%
2023$7,487+1.8%
2022$7,351+2.8%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2015

Property Sale

Sale
$215,370

To:

Sq Ft1,710DeedBook 13812, Page 56666