Skip to content

10 Daffodil RoadEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 2015

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 2, 2024

Property Information

Block3319
Lot11
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page10

Building Details

Building Class16
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,962
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$61,000
25%
Improvement Value:$181,700
75%
Total Assessment$242,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,140+0.2%
2024$8,126-0.4%
2023$8,160+1.8%
2022$8,012+2.8%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$235,990

From:

To:

Sq Ft1,962DeedBook 14186, Page 2782Recorded1/13/2017

Property Built

Built

Year Built: 2015